Bezpieczeństwo

W budowanych przez nas parkach linowych bezpieczeństwo jest zawsze priorytetowym czynnikiem. Dlatego właśnie stosujemy rozwiązania i technologie zapewniające jego najwyższy, światowy poziom. Wszystkie nasze konstrukcje posiadają dokumentacje statyczną wykonywaną w specjalistycznym, niemieckim  programie Dlubal do obliczeń konstrukcji przestrzennych.

ERCA
Nasza firma jest partnerem Europejskiego Stowarzyszenia Parków Linowych. Nasi pracownicy biorą udział w cyklicznych szkoleniach i warsztatach  podnoszących i poziom kwalifikacji i wiedzy.

NORMY
Budowa parków linowych i innych obiektów przebiega wyłącznie w zgodności z obowiązującymi przepisami i normami np.:
PN-EN: 15567-1 Tory Linowe - Budowa i wymogi bezpieczeństwa
PN-EN 1176  Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie
 

CERTYFIKAT
Wszystkie nasze obiekty przechodzą wnikliwe badania, testy i próby wykonywane przez nas oraz inspektorów z uprawnionych organizacji certyfikujących obiekty rekreacyjne np.: : TÜV, UDT, TDT i inne.
 

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Naszych inwestorów zachęcamy do stosowania nowoczesnych rozwiązań zabezpieczających użytkowników parków przed upadkiem z wysokości. Obecnie stosujemy 3 najbezpieczniejsze dostępne na rynku światowych systemy bezpieczeństwa:

 • System ciągłej asekuracji                                                                                                                                                
  Uczestnicy zapięci są na stałe do liny asekuracyjnej poprzez systemowy karabinek lub rolkę, dzięki czemu nie przepinają się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami, a jedynie przesuwają zaczep przez stalowe uchwyty zainstalowane na drzewach lub palach.
   
 • System kontrolowanego przepięcia   
  W tym przypadku uczestnicy przepinają się pomiędzy przeszkodami jednak moment samego przepinania kontrolowany jest przez zintegrowaną lonże z blokadą odpięcia obydwu karabinków w jednym momencie.
   
 • Siatki bezpieczeństwa 
  Stosowane najczęściej w parkach linowych dla dzieci, gdzie przeszkody linowe otoczone są właśnie siatkami bezpieczeństwa.